Силіконові форми для випікання

З приближенням Нового року, різдвяних та інших зимових свят ми шукаємо смачні рецепти страв та святкової випічки. Зрозуміло, що без форм для випікання нам не обійтися, особисто в мене є лише декілька металевих. Та наслухавшись про переваги силіконових форм для випікання, я зрозуміла, що варто придбати собі декілька з них. Звісно, що перед придбанням такої необхідної речі, я постаралася зібрати якнайбільше інформації про неї, зважила всі переваги і недоліки і ось що в мене получилося.
   Переваги силіконових форм для випікання:
1.    Силікон — це медичний абсолютно нетоксичний та нешкідливий матеріал. Він є нейтральним до харчових продуктів, у тому числі кислот та жирів, і не містить ніяких шкідливих сполук.
2.    Термостійкість. Діапазон температур, котрі витримує силікон, становить від -60ºС до 230ºС. Такі форми можна ставити у гарячу духовку навіть відразу після вийняття їз холодильника, не побоюючись за збереження їхньої цілісності та якості.
3.    Широке різноманіття форм. У продажі можна знайти як ординарні форми для випікання, так і листи з кількома маленькими формочками. Вони можуть мати різний вигляд: груглі з отвором і без нього, прямокутні, квадратні, овальні; у формі зірки, ялинки, ведмедика, зайчика, троянди та багато інших.
4.    Надзвичайно легке виймання випічки із форми.  Випічка не прилипає до дна і не ламається при вийманні із силіконової форми.
5.    Не потребує змащування жирами чи посипання мукою.
6.    Простота у очищенні. Таку форму варто лише протерти мягкою губкою.
7.    Зберігання. Силіконові форми займають небагато місця, так як їх можна зберігати у різному вигляді: скрученому, стиснутому чи складеному вдвоє. Ніяких деформацій не відбудеться.
8.    Придатні для приготування різноманітних страв, наприклад, таких як кекси, мафіни, порційні суфле, баби, паски, пудинги та ін.
9.    Час випічки у силіконових формах  менший приблизно на 20% у порівнянні із звичайними формами.
   Недоліки силіконових форм для випікання:
1.    Можливість придбати форму із неякісного силікону, котрий може бути токсичним і принести шкоду вашому здоров’ю.
2.    Силікон є досить мягким матеріалом і його легко порізати чи розірвати. Тому потрібно бути обережним: при виймані випічки не використовувати ножі і виделки та не зберігати у безпосередній близькості до гострих предметів.
3.    Для миття форм не використовувати їдкі миючі засоби, котрі можуть пошкодити матеріал.
4.    Силікон накопичує статичну електрику і тому притягає до себе пил. Перед кожним використанням такі форми потрібно помити і просушити.
   Як обрати якісну силіконову форму:
1.    Найпростішою порадою тут є – купляти в магазині і обов’язково запитати про наявність сертифікату відповідності продукції.
2.    На формі повинні бути видавлені значки-рекомендації з використання та догляду, діапазон температур та назва фірми-виробника.
3.    Безпечна та якісна силіконова форма не повинна мати ніяких запахів.
4.    Забарвлення форми повинно бути рівномірним та не яскравим, що може свідчити  про наявність небезпечних хімічних сполук.
5.    Не варто купувати тонку і прозору форму, краще вибрати щільнішу.
6.    Якщо зігнувши форму і притиснувши двома пальцями місце згину, колір силікону не змінився – то це якісний матеріал, неякісний силікон у цьому випадку побіліє.
7.    Варто віддати перевагу купівлі силіконової форми із підставкою, це позбавить вас від необхідності додатково підкладати під форму щось металеве під час наповнення її тістом, оскільки силіконові форми дуже мягкі і їх складно буде наповнити і переставити в духовку, не розливши їхній вміст.
   Я розібралася "що і до чого" та, можна сказати, вже «озброєною» знаннями піду за покупкою . В моїх планах придбання силіконових форм у вигляді зірочки і ведмедика та листа із кількома маленькими формочками, а так як в мене вже є металевий лист для приготування випічки у вигляді троянд, то з формою силіконового я поки що не визначилася. :)
   Рекомендую всім перед будь-якою покупкою зважувати всі її переваги і недоліки. Гарних всім покупок та смачної випічки !

Added : 2014-12-27 16:33
Author: Evangelina

Comments 19

 • KaterinaShkurko KaterinaShkurko (2014-12-27 16:42:46) #
  Сама як і ви полюбляю балувати своїх рідних смачненькою випічкою. Переважно це маленькі капкейки, які я роблю саме в силікованих формочках. Ще в мене в ходу велика форма для пирога з вишнею в формі серця, та кругла форма з діркою в центрі для лимонного кексу. Користуюся їми вже другий рік і безмерно задоволена. Нічого не пригорає і рівномірно пропікається. Сміливо купуйте, не пошкодуєте!
 • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2014-12-27 16:45:38) #
  У мене є силіконова форма - справді чудова річ. Я просто вже забулася що таке чистити дротиком пригоріле тісто з дека. Пиріг просто виймається і не ламається. Після того, як сама спробувала, подарувала такі ж мамі та свекрусі - обидві задоволені
 • Xtream4life Xtream4life (2014-12-27 16:50:36) #
  "Силіконові форми" - доволі двозначна фраза)))
  • Tan4ik_tes Tan4ik_tes (2014-12-27 16:54:09) #
   Ви тому сюди й зайшли?)))
   • Xtream4life Xtream4life (2014-12-27 16:55:24) #
    Манять форми, ахах)))
    • Evangelina Evangelina (2014-12-27 23:15:13) #
     Надіюся, що, все-таки, ви не дуже розчарувалися ;) Тепер вас будуть манити свіжоспечені ароматні кекси, мафіни та інша випічка! :)
 • Innella Innella (2014-12-27 16:52:15) #
  Чогось мені ці новомодні різнокольорові "штучки" не вселяють довіри. Ну не вірю я, що силікон, витримуючи такі температури, не шкодить потихеньку нашому здоров'ю! Можливо я занадто печуся про своїх близьких, коли готую для них, та печу все життя в звичайних металевих формах, устелених пергаментом. І так само в мене нічого не пригорає і чудово відмивається))
  • Evangelina Evangelina (2014-12-27 23:20:24) #
   Я також довгий час сумнівалася в їхній безпечності і тому користувалася виключно металевими формами. А зараз наважилася спробувати. Думаю, що головне придбати силіконову форму із дійсно якісного матеріалу.
 • ivan ivan (2014-12-27 17:00:53) #
  На данное время эти силиконовые формы для выпекания самые выгодные и удобные в использовании, потому что к ним тесто не прилипает и не приходится потом чистить, просто после приготовления любого запекания формы необходимо хорошо вымыть и высушить. В таких формах из силикона мы печем кексы и пасху.
 • hohmoh007 hohmoh007 (2014-12-27 17:01:18) #
  Спочатку негативно ставилась до форм з цього матеріалу, все здавалось, що вони шкідливі та не практичні (раптом ще розплавляться). Вперше побачила "як це працює" у мами, с тих пір нічим іншим і не користуюсь. Сказати що це зручно - не сказати нічого, адже силіковані форми просто фантастична річ. Особливо зручно пекти кулічі та кекси.
 • RomanB RomanB (2014-12-27 17:03:03) #
  Пригадую, які були форми для випікання в моєї бабці - залізні, вона їх берегла як тільки могла. І випічка в них була надзвичайно смачною, хоча її виготовляли в духовці старої пічки, а не в нинішніх високотехнічних печах.
  • Evangelina Evangelina (2014-12-27 23:23:39) #
   Думаю, що саме ці, можна сказати, старовинні форми для випічки, напевне, були найкращими на рахунок якості і безпеки. :)
 • qqqzz qqqzz (2014-12-27 17:04:23) #
  Все що написано про силіконові форми це чудово, але 230 це занизька температура. звичайно ти нічого не печеш при температурі 230 за Цельсієм. Але використовувати форму для випікання критична температура у якої 230 випікаючи при температурі 200-180 градусів, я особисто не став би. Такщо залізні формочки та дека вbкидати поки що рано.
 • Valtur Valtur (2014-12-27 17:05:46) #
  Випічка - це, звісно, добре. Сам полюбляю різні кекси і тому подібне, а селіконові форми, як на мене, найбільше підходять для цієї справи. Можливо, слід побалувати себе на наступному тижні якимось тістечками.
 • Lonely18 Lonely18 (2014-12-27 17:26:22) #
  Вже давно користуюсь цими формочками для випічки печива, незнаю наскільки якісними, але дефектів смаку чи якихось добавок у печиві - не помічав. Досить легко, зручно і практично у повсякденному житті + я би не сказав що їх важко мити. Ще одна перевага в тому що , незнаю як у кого, у нас ці формочки вже готові у вигляді ,квітки, букашки і т.д. :) Тобто не прості якісь стандартні форми і розміри, а досить не поганий вид має печиво після приготування.
  Тільки от якщо кекси робити, є спеціальні, старенькі, але провірені часом :))) металічні формочки, теж непогані, як на мене.
 • slada slada (2014-12-27 17:34:26) #
  Не погоджусь із RomanB та qqqzz. Залізні формочки можна використовувати і зараз. У мене нова духова шафа з цілим списком "примудростей". Так я в ній з легкістю випікаю кекси саме в залізних формах. Але їх відмивати - це просто жах: замочити, віддерти - забирає дуже багато часу. Залізні не можна використовувати лише в мікрохвильовій пічці.
  Є в мене і силіконові. Ними користуюся для приготування бісквітних тістечок. Формочки ці у вигляді медведиків. Для донечки я таким чином готую "Барні". Вони їй дуже подобаються. А про шкідливість - це ще питання: звідки я знаю в яких формочка виготовляється печиво, що надходить в магазин. Адже далеко не всі виробники дотримуються норм, а перевіряючі органи закривають на це очі.
  • Evangelina Evangelina (2015-01-02 14:08:44) #
   От я теж вже давно подумувала про те, щоб придбати саме таку формочку для випікання ведмедиків Барні. Вийде і дешевше, і корисніше, і ще й своїми руками :) ми й дійсно не можемо бути впевнені із яких продуктів і в яких умовах готувалося печиво, котре купуємо у магазині.
 • poligrax poligrax (2014-12-27 17:35:38) #
  Дійсно, силіконові форми для випікання - классна річ. Але при купівлі треба бути обережними, бо на ринку зявилось дуже багато підробок і неякісного товару; так наприклад зверніть особливу увагу на колір, не рекомендовано купувати форми дуже яскравих кольорів (забагато барвника може шкідливо відобразитись на вашому здоровї), також перед купівлею принюхайтесь до товару (в ідеалі медичний силікон не має запаху), різкий специфічний запах має вас насторожити, і я б не радив купувати такий виріб.
  • Evangelina Evangelina (2015-01-02 14:00:33) #
   Так, мені теж здається, що зараз найбільшою проблемою при купівлі таких силіконових форм для випікання (та й взагалі будь-чого) є загроза придбати неякісний а то й шкідливий і токсичний товар. Тому варто буди дуже обережним та навіть прискіпливим при виборі, тому що від цього залежить наше здоров'я!!!

Feedback to administration:

 Technical page of the site:

 
- contact here with questions and suggestions as public (comments) and private (chat).